Forum AutoAlarm & Car Audio  Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Przewożenie psa w samochodzie

 
Odpowiedz do tematu    Forum AutoAlarm & Car Audio Strona Główna » Hyde Park Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Przewożenie psa w samochodzie
Autor Wiadomość
kościsty
Początkujący


Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 8

Post Przewożenie psa w samochodzie Odpowiedz z cytatem
Cześć wszystkim. Od niedawna mamy psa. Nie jest może duży, ale dosyć ruchliwy. Gdy zaistnieje potrzeba przejechania z punktu A do punktu B to nie wiem jak psa "umocować" by to było dla niego bezpieczne, nie wiem też jak on to zniesie (jest bardzo ruchliwy!) - a jeszcze zupełnie odrębną kwestią jest jak to ujmują przepisy (jeśli są takowe w ogóle, bo nie mam pojęcia). Pies jest w typie takiego psiaka:

fot. http://www.morusek.pl/ogloszenia/polska/psy/0/
To jeszcze szczeniak i wiecie - wszystko go interesuje, wszystko gryzie. Smile Nie wyobrażam sonie by go wsadzić do transportera nawet na czas krótkiej podróży, będzie hałasował i pewnie się bał, dla mnie to byłoby nie do przyjęcia by narażać go na taki stres, więc jak mam zadbać o jego bezpieczeństwo? Jakieś pomysły? A może wiecie czy są w tym temacie jakieś rozporządzenia, ustawy, praktyka?
Wto Kwi 05, 2016 20:00 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Wto Kwi 05, 2016 20:00
Iva
Początkujący


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 12

Post Odpowiedz z cytatem
Ci co mają w domu psa raczej pamiętają o tym że pies jest przyjacielem przez cały rok. Dlatego trudno im się rozstać w wakacje. Tym bardziej że hotele dla psów są straszne drogie a polegają na trzymaniu psów w ciasnych klatkach na dworze. Mają dużo gorzej niż bezpańskie psy w schroniskach. Tak przynajmniej było w tych "hotelach" które widziałam. W każdym bądź razie wakacje muszą być z psem. Nie ma z tym większych problemów gdy na wczasy jedziemy samochodem. Gorzej gdy chcemy z psem polecieć. Wiele biur podróży oferuje wczasy za granica umożliwiające zabranie psa. Jedyny warunek to pies musi ważyć maksymalnie 5 lub 8 kg w zależności od linii lotniczych. Nawet koszt (ok. 50 Euro) nie jest wysoki. Przeraża mnie jednak zamknięcie psa w klatce i wrzucenie go do luku bagażowego. Chyba mój pies by na trzeźwo tego nie zniósł. Tak samo problemy pojawiają się gdy chcemy popłynąć promami z Polski do Szwecji. Wymogiem zabrania pieska są specjalne kabiny, których cena podwaja koszt takiej przeprawy. Jedynym sposobem by popłynąć do Szwecji z psem, w normalnej cenie, jest skorzystanie z promów w Niemczech. Płynąc promem z Sassnitz nie trzeba przepłacać za kabinę, bo Niemcy podczas podróży mogą trzymać swoje psy w samochodzie http://www.stenaline.pl/do-szwecji . W przyszłe wakacje planujemy wycieczkę objazdową z przeprawą promową z Kotoru do Bari. Ciekawa jestem jak tam traktują pasażerów z psami.
Wto Paź 04, 2016 08:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Werida



Dołączył: 01 Lis 2016
Posty: 1

Post Odpowiedz z cytatem
Od początku mój pies jeździ w szelki samochodowych "Kumfi" które kupiliśmy w sklepie internetowym Pet Station. Są wygodne bo mocuje się pas bezpośrednio do uchwytu pasów, a wygodne szelki gwarantują bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. A sporo jeździmy. Szczególnie na wczasy nad Adriatykiem i Morzem Śródziemnym. Zdarzyło mi się jednak, na szczęście tylko raz gdy nad ranem Słoweniec na granicy z Chorwacją zapytał dlaczego pies w samochodzie jest przewożony bez klatki. Oczywiście walnął przy tym gadkę o bezpieczeństwie jazdy z psem i to co się stanie gdy byśmy w coś uderzyli. Był tak gadatliwy że wsadził swoja łapę przez okno do samochodu. Tego było za wiele dla naszego psa. Rozbudzony Brutus rzucił się na jego rękę i gdyby nie był przypięty mógłby go nawet złapać. Dopiero wówczas upierdliwy Słoweniec zrozumiał że pies jest odpowiednio zabezpieczony. Jednak na statek czy do samolotu klatka musi być. W PetStation mają różne rozmiary https://www.petstation.pl/koty/koty-akcesoria/koty-transportery-i-kontenery . Taka klatka przydaje się również gdy idziemy do weta. Pies czuje się bezpieczniej wśród nieznanych mu psów.

Sro Lis 02, 2016 10:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiek223



Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 1

Post Odpowiedz z cytatem
Hej piękny piesek mam praktycznie takiego samego Smile

_________________
kuchnie na wymiar krakow
Sob Mar 18, 2017 11:48 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Sob Mar 18, 2017 11:48
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum AutoAlarm & Car Audio Strona Główna » Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

AutoAlarm & Car Audio   

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials)